Darmowa dostawa od 999zł | 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Infolinia

+48 734 408 052

Dostawa

Przy zakupach od 999zł
darmowa wysyłka

Wysyłka

Kurier DPD,Poczta Polska
Paczkomat, Odbiór osobisty

Bezpieczeństwo

30 dniowa gwarancja
zwrotu pieniędzy
FOREMKI SILIKONOWE 0

JAK ZROBIĆ OZDOBNY DEKOR - ODCISK ZA POMOCĄ GLINKI

I FOREMEK SILIKONOWYCH IOD czyli Iron Orchid Designs  ?

 

 Zastanawiasz się czy dasz radę i jak to zrobić ,aby ozdobić swój nowy projekt DIY nowymi pięknymi motywami z form silkonowych ?

Procedura jest bardzo prosta i nie wymaga specjalnych umiejętności artystycznych .

 

Potrzebujesz :

- foremka silikonowa

- glinka masa

- klej ( klejenie na mokro lub sucho)

- szpachelka

-mączka ziemniaczana lub talk techniczny lub zwykły olej jadalny

 

 

Zalecenia : Przed użyciem foremki wypędzluj suchą formę talkiem technicznym lub pudrem dla dzieci lub po prostu mączką ziemniaczaną.

Nadmiar proszku wysyp.

 

 

 

Zrób w dłoniach wałeczek z glinki , która jest gotową plastyczną masą ,a następnie wciśnij glinkę do wybranego kształtu w foremce silikonowej , dociśnij mocno , wygładż i zbierz lub dodaj glinkę tak , aby kończyła się ładnie z krawędzią formy ( jeśli chcesz wygładzić idealnie to delikatnie możesz zwilżyć palce , ale tylko zwilżyć i wygładż) .

 

 

Ogromnym ułatwieniem jest szpachelka - taka zwykła z marketu budowlanego. Przejedz ostatecznie po glince w formie , a jak już masz to zrobione to nagnij mocno foremkę tak , aby wyciągnąć dekor z glinki po jego najdłuższym boku i delikatnie wyciągnij ...wyjdzie- nie na siłę , ze spokojem i delikatnie. Weż ten mokry dekor - jeśli powstały tzw " frędzelki z glinki, jakieś niedociągnięcia"- usuń niedoskonałości i najlepiej klej - bezpośrednio na mebel , czy inny swój projekt - ten mokry dekor .

 

Zobacz filmik wyżej

 

Jeśli chcesz kleić mokry dekor to użyj kleju wikol , jeśli zdecydujesz się na klejenie suchego dekoru - możesz tak zrobić , ale tym razem użyj kleju polimerowego.

Atut klejenia na mokro- możesz łączyć wzory , tworzyć okręgi itd. Jeśli kleisz na mokro od razu "wygłaskaj" łączenia motywów z glinki.

 

Pozostaw do wyschnięcia - najlepiej na noc. Wyschnięte motywy - możesz szlifować , malować , patynować ....co tylko chcesz.

Ja zdecydowanie wolę obróbkę mokrych dekorów z foremek silikonowych . Dlaczego wybrałam foremki IOD ? Jakość tych produktów jest zdecydowanie najwyższa . Gruba forma wykonana z ogromną precyzją to przepis na sukces.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl