Newsletter

Zapisz się podając swój adres e-mail, a będziesz na bieżąco co zmaluje się w Malowane Sercem.pl Będziesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach !

Formy Foremki dekoracyjne IOD - Iron Orchid Designs


Formy IOD są wykonane z należytą starannością i dbałością o każdy szczegół. Wyprodukowanie zostały ze 100% silikonu ,dlatego są praktycznie niezniszczalne ,a zakupione raz będą służyć przez lata. Duże atrakcyjne rozmiary pozwalają stworzyć wspaniałe projekty diy .To największy rozmiar form do stylizacji jaki znajdziesz na rynku polskim jak i światowym. Wypełniona gruba forma pozwala się mocno i stabilnie uginać dając tym samym możliwość szybkiego wyciągnięcia dekoru i uzyskania idealnych motywów do dekoracji.  Formy te są nie tylko odpowiednie do użycia z masami plastycznymi takimi jak np glinkami  , masą papierową , czy gliną.  Mogą być wypełniane również żywicą akrylową lub akrylem w silikonie , ale to nie wszystko... formy Iron Orchid Designs zostały tak zaprojektowane i wyprodukowane z materiałów bezpiecznych do kontaktów z żywnością , dlatego też mogą być używane do tworzenia wypieków, czy do wykonania cudownych, słodkich dekoracji z płynnej, gorącej czekolady jako ciecz do wypełnienia formy oraz do plastycznej masy cukrowej na np tortach. Użyj ich do stylizacji mebli , luster , paneli dekoracyjnych , ścian - wnętrza , dekoracji np doniczek , czy mebli w ogrodzie , tarasie czy balkonie.  Wyprodukuj mydła, biżuterię i wszystko to czego zapragnie twoja kreatywna dusza.  Formy dekoracyjne IOD - Iron Orchid Designs stworzone do pracy z różnymi mediami to najwyższa jakość , ogromny atut i duma amerykańskiej marki IOD.

 

 

 

 

 

 

 

 

TWORZENIE DEKORÓW - ODCISKÓW ZA POMOCĄ GLINKI I FOREMEK SILIKONOWYCH:

 

Potrzebne będzie:

- foremka / foremki silikonowe 

- glinka lub inne media

- klej wikol lub montażowy

- szpachelka 

-talk lub olej jadalny

 

Swoją przygodę z formami zacznij od zrobienia w dłoniach wałeczka z np masy glinki. Wciśnij glinkę do wybranego kształtu w swojej formie , dociśnij mocno , wygładz i zbierz nadmiar lub dodaj glinkę jeśli widzisz , że nie do końca forma została wypełniona. Uzupełnij ją tak , aby masa , czy inne madia kończyły się ładnie, równo z krawędzią formy ( jeśli chcesz wygładzić idealnie, a używasz glinki, czy masy papierowej to delikatnie możesz zwilżyć palce , ale tylko zwilżyć .A teraz wygładż - chociaż ten zabieg jest mało praktykowany ) .Pomóc możesz sobie wąską szpachelką - to z pewnością najlepsze rozwiązanie . Teraz pozostało już wyciągnąć Twój dekor z foremki. Ugnij mocno foremkę tak , aby wyciągnąć dekor ( zawsze wyciągaj go po najdłuższym boku dekoru) . Zrób to delikatnie . Klej mokry dekor bezpośrednio na mebel , czy inną rzecz , którą właśnie zdobisz - jeśli kleisz mokry dekor użyj kleju np wikol lub kleju montażowego. W miarę potrzeby jeśli zdecydujesz się na klejenie wyschniętego dekoru to do takiego klejenia możesz użyć np kleju polimerowego. Teraz już wyschnięte i naklejone dekory możesz poddać dalszej obróbce. Możesz je np szlifować , malować , patynować ...

UWAGA: jeśli nie masz wprawy - przed użyciem glinki lub innej masy papierowej , wypędzluj foremkę talkiem technicznym , olejem spożywczym lub po prostu pudrem sypkim do pielęgnacji dzieci .

 

 

FORMA VINTAGE - Birdsong IOD  FORMA VINTAGE - Birdsong IOD
Producent: IOD
Cena: 109,50 zł
szt.
zobacz więcej
FORMA VINTAGE - Classic Elements IOD FORMA VINTAGE - Classic Elements IOD
Producent: IOD
Cena: 109,50 zł
szt.
zobacz więcej
FORMA VINTAGE - Classical Cherubs IOD FORMA VINTAGE - Classical Cherubs IOD
Producent: IOD
Cena: 129,90 zł
szt.
zobacz więcej
FORMA VINTAGE - Fleur de Lis IOD FORMA VINTAGE - Fleur de Lis IOD
Producent: IOD
Cena: 109,50 zł
szt.
zobacz więcej
FORMA VINTAGE - He loves me IOD  FORMA VINTAGE - He loves me IOD
Producent: IOD
Cena: 109,50 zł
szt.
zobacz więcej
FORMA VINTAGE - Heirloom Roses IOD  FORMA VINTAGE - Heirloom Roses IOD
Producent: IOD
Cena: 109,50 zł
szt.
zobacz więcej
FORMA VINTAGE - Laurel IOD FORMA VINTAGE - Laurel IOD
Producent: IOD
Cena: 109,50 zł
szt.
zobacz więcej
FORMA VINTAGE - Lock & Key  IOD FORMA VINTAGE - Lock & Key IOD
Producent: IOD
Cena: 109,50 zł
szt.
zobacz więcej
FORMA VINTAGE - Monarch IOD FORMA VINTAGE - Monarch IOD
Producent: IOD
Cena: 109,50 zł
szt.
zobacz więcej
FORMA VINTAGE - Sea Sisters IOD FORMA VINTAGE - Sea Sisters IOD
Producent: IOD
Cena: 109,50 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl