Darmowa dostawa od 399zł | 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Infolinia

+48 734 408 052

Dostawa

Przy zakupach od 399zł
darmowa wysyłka

Wysyłka

Kurier DPD,Poczta Polska
Paczkomat, Odbiór osobisty

Bezpieczeństwo

30 dniowa gwarancja
zwrotu pieniędzy
Jak pomalować meble kuchenne? Najlepsza farba do mebli kuchennych 0
Jak pomalować meble kuchenne? Najlepsza farba do mebli kuchennych

Remont kuchni to duży wydatek, który może solidnie nadszarpnąć domowy budżet. Na szczęście istnieją znacznie tańsze sposoby na odmienienie oblicza swojej kuchni. Popularnym, prostym, a przede wszystkim niedrogim sposobem jest samodzielne pomalowanie starych mebli kuchennych. Dotyczy to nie tylko kuchni domowych, ale również szafek w przyczepach kempingowych i kamperach. Sprawdź, jak zrobić to krok po kroku oraz wybierz najlepszą farbę do mebli kuchennych!

Farby Fusion Mineral Paint, czyli co będzie Ci potrzebne do malowania

Malowanie mebli kuchennych może się wydawać skomplikowanym przedsięwzięciem, jednak przy dobrej organizacji pracy oraz przygotowaniu niezbędnych preparatów i akcesoriów całość będzie zdecydowanie łatwiejsza. Co będzie Ci potrzebne do odświeżenia kuchni?

Malowanie mebli kuchennych — przygotowanie

Malowanie szafek kuchennych farbami mineralnymi należy rozpocząć od przygotowania mebli. W tym celu zdemontuj z drzwiczek wszystkie uchwyty, a następnie zdejmij je z zawiasów, aby nie pominąć żadnej trudno dostępnej przestrzeni. Teraz pora na dokładne oczyszczenie każdego elementu za pomocą szczotki oraz mokrej szmatki.

Podobnie jak inne farby, produkty Fusion Polska wymagają zmatowienia powierzchni za pomocą papieru ściernego lub gąbki o średniej ziarnistości. Należy to zrobić dokładnie, aby pozbyć się wszystkich nierówności. Kolejnym ważnym elementem podczas przygotowywania mebli do malowania jest ich odtłuszczenie. Preparat Fusion TSP skutecznie pozbywa się oleju, tłuszczu, odcisków palców, plam i innych zanieczyszczeń, co zwiększa przyczepność nakładanych powłok. Nałóż go na czystą szmatkę i dokładnie oczyść szafki.

Czym pomalować szafki kuchenne? Ultra Grip i farby Fusion Mineral Paint

Nawet najlepsza farba do mebli kuchennych może okazać się niewystarczająca bez wcześniejszego zagruntowania powierzchni. Pracę zaczynamy więc od nałożenia cienkiej warstwy żywicznego akrylowego podkładu Ultra Grip, który zwiększa przyczepność farby, a tym samym trwałość wykonanego malowania. Szafki możesz pokryć podkładem za pomocą niewielkiego wałka malarskiego lub pędzla. Ciekawym rozwiązaniem jest też nakładanie bazy techniką tapowania, jeśli chcesz uzyskać niecodzienny efekt końcowy.

Kiedy podkład jest już suchy, a pędzel i wałek malarski oczyszczone, możesz przystąpić do nakładania wybranej farby Fusion. Zazwyczaj konieczne jest nałożenie 2-3 następujących po sobie powłok do momentu uzyskania całkowitego krycia. Pamiętaj, że przed malowaniem kolejnych warstw farby mineralnej, należy odczekać, aż wcześniejsza powłoka będzie sucha.

Farby Mineralne Fusion Polska posiadają element wykończenia Top Coat. Jeśli jednak zależy Ci na większym połysku swoich odnowionych szafek kuchennych, możesz dodatkowo zdecydować się na ochronną warstwę wosku pszczelego. Rozwiązanie to nie tylko nadaje połysku, ale również sprawia, że szafki będą odporne na wilgoć.

Podsumowanie

Malowanie szafek kuchennych wbrew pozorom wcale nie jest dużym wyzwaniem. Jeśli zdecydowałeś się je podjąć z farbami Fusion, koniecznie pochwal się efektami na facebooku Malowane Sercem - IOD!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl